Elektronika

VIDEO: Zlatá střední cesta od Nokie – nová Nokia 2.2

Velký displej, výřez na foťák, odemykání tváří, umělá inteligence i vyměnitelná baterie. Nokia 2.2 nabízí mnoho hudby za málo peněz

Prémiovou kategorii mobilů obsadilo několik firem, které mezi sebe “nováčky” nepustí. Menší výrobci mobilů tak mají větší šanci prorazit v segmentu nižší a střední třídy. O to se nejnovější pokouší i firma HMD Global, která vlastní licenci na výrobu telefonů s logem Nokia. Novinka s označením Nokia 2.2 je velmi zajímavým telefonem, který si bezpochyby najde své příznivce.

Bude Nokia 2.2 novým trhákem?

Mobil, který HMD Global bude dozajista prodávat s minimální marží má několik překvapivých vlastností, a ani na první pohled nepůsobí laciným dojmem. Jeho velký 5,71-palcový LCD displej s rozlišením 1520 × 720 bodů má dokonce výřez na foťák – přesně tak, jak se to dnes nosí. Self foťák má rozlišení 5 Megapixelů. Na zadní straně se nachází druhý foťák, s 13 megapixely, automatickým zaostřováním a světelností f / 2.2. Důležitější než samotné parametry je ale podle HMD Global technologie na pozadí, která snímky upraví do atraktivnější podoby. Fotky má pomoci upravit umělá inteligence.

Nokia 2.2 byla zařazena do programu Android One, což v praxi znamená přísun pravidelných bezpečnostních aktualizací po dobu tří let a aktualizace operačního systému během dvou let.

Comment here