Dům a zahrada

Vdechněte vašim stěnám nový život

Když si oblečeme nový kabát, hned se cítíme lépe. Po jisté době je na starších věcech přece jen vidět zub času. Tak je to i se stěnami v našich bytech a domech. Prasklinami na stěnách se určitě nechceme chlubit. A co tak obléci stěny do nového, abychom se mohli cítit příjemně a těšili se domů na těch našich nespratníkov, kteří nás se smíchem a křikem přivítají nebo na klid a odpočinek, který nám náš domov poskytuje. Abychom se cítili dobře, musí náš domov vyzařovat pohodu.

Stěny a stropy bez prasklin

Časem můžeme na stěnách starších, ale i nových domů najít drobné praskliny, které se musí opravit dříve, než se pustíme do zkrášlování.

Novou podobu našim stěnám vdechneme různými ozdobnými prvky nebo poličkami s originálními věcmi, obrazy či fotografiemi.Někdy stačí jen pár prvků a byt se promění na oázu.

V současné době je to snadné. Nejprve je nutné zbavit se všech chyb, vytmelit spáry a pustit se do dekorování. Například romantici si mohou vyzdobit strop rozetami, které vypadají, jako by je vytvořili mistři štukatéři před více než sto lety. Práce je velmi jednoduchá, stačí si koupit polystyrénovou rozetu, upravit její povrch barvou, snadno přetřít a obrousit, aby vypadala jako lety otřelá a pak ji přilepit na strop.

Comment here