Spotřebiče

Spolehlivé chladničky za rozumnou cenu – test 2019

Přinášíme Vám velký přehled nejlépe hodnocených chladniček pro rok 2019. Na trhu je velké množství chladniček různých značek a modelů. Zorientovat se v této nabídce není pro běžného spotřebitele jednoduché.

Výběr chladničky je však důležitým rozhodnutím, protože chladnička není jako tenisky a nejde právě o nejlevnější položku. Nákup tohoto spotřebiče se realizuje jednou za pár let, či desetiletí. Proto je dobré zvážit všechny faktory, kterými jsou zejména cena, spotřeba energie a různé další technické parametry.

Chladnička s mrazničkou nebo bez mrazáku?

Chladnička se zabudovanou mrazničkou je nejpraktičtějším řešením. Sice je třeba si pár desítek eur připlatit, ale máte vše po ruce. Pokud ale patříte mezi lidi, kteří potřebují samostatný mrazící box velkých rozměrů, případně nepotřebujete mrazničku vůbec, jde o zbytečnou investici.

Úsporná třída chladničky je důležitým parametrem

Při výběru chladničky jednoznačně netřeba zapomenout na úspornou třídu. Jde přece o vaše peníze. Známe několik tříd, ale zajímat by vás měli především ty nejúspornější a to třída A a A +.

Správné umístění chladničky je také důležité, protože pokud chladničku umístíte na místo, na které dopadá sluneční světlo z oken, chladnička se bude nahřívat a o to větší bude spotřeba elektrické energie.

Levná chladnička vs drahá

Novou chladničku koupíte již v ceně do 200 eur. Tyto chladničky však nemusí být dostačující. Je třeba počítat s tím, že lednička je často menších rozměrů, bez doplňkových funkcí a také nižší úsporné třídy.

Větší investice do chladničky se vám časem vrátí v podobě nižších účtů za elektrickou energii. Levné chladničky jsou také zhotoveny z labilnějších plastů, proto může dojít k poškození či polámání určitých částí, jako například regály.

 

Comment here