Dům a zahrada

Sluneční energie a její využití v zahradě

Patříte mezi nadšené zahrádkáře? Pak jistě víte, že pravidelné zavlažování je velmi důležitý faktor pro dosažení té nejlepší sklizně. Solární zavlažovací systémy jsou jednoduchý a efektivní způsob, jak dostat vodu ze sběrné nádoby či vodního zásobníku přímo k rostlinám.

Tyto systémy dodávají vláhu automaticky a dostatečně pomalu na to, aby vlhkost vsákla už ke kořenům rostliny. Další výhodou solárního zavlažování je, že nepotřebujete žádné elektrické kabely, hadice a podobně. Instalace je jednoduchá a zvládnete ji i sami. Systém následně pracuje automaticky a vyžaduje jen minimální obsluhu.

Solární lampy

Pokud se bavíme o využití slunečního záření v zahradě, nedá nám nezmínit solární lampy. Jde o skvělý způsob jak jednoduše osvětlit i odlehlejší kouty vaší zahrady či skalky. Nepotřebujete kabely ani zdroj napětí. Solární panely umístěné na vrchu solárních lamp kumulují energii ze slunečního záření a následně ji večer spotřebují svícením.

Solární venkovní svítidla

K dispozici jsou různé typy solárních lamp, ať už nástěnné, dekorační, bodové, sloupové nebo podlahové. Výběr je jen na Vás a na Vaší kreativitě. Solárními lampami dokážete zahradu rozzářit a vdechnout jí život.

Solární čerpadla pro zahradní jezírko či napájení z pramene

Dalším skvělým přístrojem, který dokáže bez problému fungovat na sluneční energii je solární vodní čerpadlo. Sluneční záření dopadá na solární modul, kde se kumuluje energie, kterou následně využívá čerpadlo na svůj chod.

V nabídce dokonce najdete solární čerpadla speciálně určené do zahradních jezírek. Mnoho z nich dokáže vytvořit ve Vašem jezírku fontánu, jde o tzv. solární fontány. Jde o originální způsob, jak oživit zahradu a jezírko.

Comment here