Spotřebiče

Nejlepší pračky roku 2019 – které jsou to?

V tomto článku vám představíme přehled těch nejlepších praček, které najdeme na našem trhu v roce 2019. No na úvod si řekněme něco o pračkách a o tom, jaký revoluční přínos přinesl tento kus elektroniky do našich domácností.

Dnes si už ani jen ve snu neumíme představit život bez elektroniky a její pomoci v každodenním životě. Doba je rychlá, lidé mají kopec povinností, koníčků a aktivit. Na takovou banalitu jakou je praní nemáme vyhrazeno více než pár minut denně či jednou za pár dní. No někdy tomu tak nebylo. Starší generace má ještě v paměti časy, kdy luxus v podobě elektro spotřebičů ještě jednoduše neexistoval a praní byla záležitost ne na pár minut, ale na hodinu či dvě. Ruční praní při potoku, ždímání a následné nošení na stráň, kde se prádlo sušilo.

V našich končinách pračku v snad už v každé domácnosti. Je třeba dodat, že stále jde o spotřební zboží, jehož životnost je pár let. Tato doba závisí na četnosti používání, ale zpravidla nepřesahuje dobu 10 let. Proto se pravidelné jednou za pár let ocitneme v situaci, kdy si potřebujeme vybrat novou pračku. Nejlepší pračky se z roku na rok mění, proto je důležité sledovat vývoj na trhu. Ne každý na to má ale čas, proto sledujte odborné recenze a články.

Toto rozhodnutí je třeba dobře zvážit a správně si vybrat. Nákup pračky i při těch levnějších modelech představuje poměrně vysokou investici. Od pračky očekáváte, že vám bude sloužit roky, proto by měla splňovat vaše očekávání. Zorientovat se na přesyceném trhu však není vůbec jednoduchou úlohou. Běžný spotřebitel samozřejmě nemá čas ani zájem sledovat vývoj praček, inovace v odvětví a podobně. Právě proto jsme pro vás připravili výběr těch nejlepších praček, které v současnosti na trhu najdete.

Půjdeme na to však postupně, v článku vysvětlíme jak vybrat pračku. Představíme jednotlivé typy praček – protože mít vybraný typ pračky je prvním předpokladem správného výběru. Následně k jednotlivým typům uvedeme přehledné recenze nejlepších praček s konkrétními parametry.

Typy praček – pračky z hlediska plnění a umístění

Umístění pračky a způsob jejího plnění jsou dvěma základními kritérii. Podle nich víme pračky kategorizovat do skupin následovně

Pračky podle plnění

Pračky s předním plněním – vkládací otvor se nachází na přední straně pračky, tento typ praček je zpravidla vybaven kvalitními technologiemi, což se odráží i na ceně. V koupelně zabírá více místa.

Pračky s horním plněním – vkládací otvor je umístěn v horní části pračky, většinou je menší než u praček s předním plněním. Šetří místo, vhodný pro menší koupelny.

Pračky podle umístění

Vestavné pračky – vestavné do nábytku v koupelně či prádelně, dvojitá vrstva (pračka + nábytek) poskytuje lepší zvukovou izolaci. Při předělávání či stěhování náročnější manipulace.

Volně stojící pračky – jednoduše manipulovatelné, můžete je umístit kamkoliv, jsou však hlučnější. Většina zákazníků preferuje tento typ.

Comment here