Elektronika

Multifunkční smartphony od Samsungu hlásí další zpoždění

Po Samsungu oznámil oddálení prodeje svého ohebného smartphonu i Huawei. Zpoždění prý nemá co dočinění s americkými sankcemi. Nejprve byl z toho jeden velký souboj. Dva největší konkurenti se začátkem roku pochlubili mobilem s ohebným OLED displejem. Huawei i Samsung si vybrali odlišný koncept a smartphony tak ve výsledku vypadají úplně jinak. Jejich cena převyšuje dvoutisícovou (€) hranici a posouvá tak mobily do zcela nového segmentu prémiových zařízení. Problémem je, že firmy se příliš pospíšili.

Dlouhé čekání bude ještě déle

Poté, co Samsung rozdal ohebný Galaxy Fodl prvním recenzentům, musel vysvětlovat, proč displej nevydrží běžné zacházení. Na vině byla údajně krycí ochranná vrstva displeje, kterou uživatelé v domnění, že jde jen o ochrannou fólii od výroby, odliepali. Samsung zareagoval promptně, vinu si přiznal a slíbil nápravu.

Nápravu, na kterou si budou muset zájemci počkat dlouhé týdny, navíc neznámo, zda se jí vůbec dočkají. Začátek prodeje smartphonu totiž firma opět odložila. V obchodech a u operátorů se měl objevit s několikatýdenním zpožděním – 13. června, ale nestalo se tak. Spuštění prodeje stále vázne a Samsung jen stroze uvedl, že nový začátek prodeje oznámí o několik týdnů. Tato situace vyvolala u fanoušků Samsungu velké zklamání. Smartphone Samsung má ve zvyku nabízet vysoký standard a důslednost. Zpoždění se neočekávalo.

O nic lépe na tom není ani čínský Huawei. Ohebný mobil Mate X měl začít prodávat v polovině roku, ale firma v těchto dnech uvedla, že to nestihne a prodej posunula předběžně na září. “Nechceme představit produkt, který by poškodil naši reputaci,” uvedla firma pro americké CNBC. Huawei chce uskutečnit dodatečné testy displeje, aby se prý vyhnul problémům, které postihly Samsung. Firma odmítá tvrzení, že by za posun termínu byly odpovědné americké sankce.

Comment here