TechNews

Americká firma bude moci doručovat balíky pomocí dronů

Americký Federální úřad pro letectví zapsal společnost Wing do seznamu leteckých společností. Bude moci doručovat balíky pomocí dronů.

Nová doba. Po léky nebo nákupy už lidé nebudou muset chodit pěšky, autem či na kole. Ve Spojených státech jim je donesou Dron. Dceřiná firma Google, Wing, byla americkým Federálním úřadem pro letectví (FAA) zapsána do seznamu leteckých společností. Nebude však vozit cestující, ale přepravovat balíky pomocí dronů. Potraviny a léky bude v příštích měsících doručovat zákazníkům v řídce obydleném státě Virginia.

Wing jako letecká společnost

Aby mohl Wing balíky pomocí dronů doručovat, musel úřad přesvědčit, že drone představují pro lidi menší riziko než přeprava zboží vozidly. Společnosti se to podařilo, a tak získala potřebnou certifikaci, díky které již nebude muset žádat o výjimky tak, jak to dělají jiné společnosti. Konkurenční firmy, které chtějí doručovat zásilky pomocí dronů v současnosti musí žádat o povolení pro testovací lety. I díky Wing však bude jejich certifikace v budoucnu jednodušší a budou moci rovněž požádat o registraci jako letecké společnosti.

To, že Wing je nyní zapsán jako letecká společnost pro firmu mimo jiné znamená, že se na ni vztahují stejná pravidla a regulace jak na běžné aerolinky. Může tak například pomocí dronů doručovat balíky i na větší vzdálenosti.

Comment here